כניסה הרשמה צור קשר

מצגות וכלים


מצגת "בדיקות רעש תעסוקתיות" (מחלקת גיהות, המוסד לבטיחות ולגיהות).
בכדי לקצר את הצורך בשימוש בנוסחאות ניתן להשתמש בטבלאות עזר הבאות: טבלה מס' 1-1 למציאת ערכי מנה ומפלס; סרגל תיקון למשך משמרת; טבלה 1-2 למציאת ערכי משך חשיפה מותר.
את הטבלאות ניתן למצוא באתר של NIOSH בכתובת:
http://www.cdc.gov/niosh/98-126a.html. המצגת מבוססת על הרצאה "בדיקות רעש תעסוקתיות". בהרצאה לא התייחסנו לנושאים נוספים כמו בדיקות שטח ובדיקות רעש התקפי. לשאלות אל תהססו לפנות: רון וייזינגר ron@osh.org.il.
מחשבון להערכת חשיפה אישית של עובדים לרעש
כלי שפותח במחלקת הגיהות של במוסד לבטיחות ולגיהות. המחשבון הוא גיליון חישובים, שמאפשר לקבל את מנת החשיפה לרעש ואת הערך המשוקלל למשמרת בת 8 שעות לאחר הקלדת נתוני החשיפה. השימוש במחשבון מונע את הצורך בביצוע החישובים הלוגריתמים המורכבים. בתוצאות המתקבלות ניתן להשתמש גם בתכנון אמצעי הבקרה והמניעה לרעש. מיועד לא רק לבודקי הרעש אלא גם לממונים על הבטיחות, לרופאים התעסוקתיים וליתר העוסקים והמתעניינים בבדיקות הרעש ובפענוח שלהם.
"כלי להערכת אפקט הפגיעה בשמיעה כתוצאה מחשיפה לרעש"
הפגיעה האופיינית מתרחשת בהדרגה ובשלבים הראשונים שלה אנחנו כלל לא מודעים לה, עד אשר היא משפיעה בצורה חריפה. לצורך מניעת המשך החשיפה לרעש במקומות עבודה, אין להסתמך על מגיני שמיעה - יש להעדיף תמיד פתרונות הנדסיים כשהטוב מכולם הוא  BYE QUIT. מקורות הרעש הינם מגוונים וניתן לאתר אותם כמעט בכל אחד מענפי התעסוקה.
מצורפת הדמיה להדגמת הפגיעה בשמיעה במהלך שנות עבודתו של אדם.
רעש במשרד - סרט אנימציה להדרכת בטיחות עם חיוך 
סרטון מתוך סדרת סרטוני אנימציה קצרים של המינהל לבטיחות ולבריאות בבריטניה, HSE, העוסקים בהדרכת בטיחות ובהנחלת עקרונות עבודה בטיחותיים בסיסיים.
להצגת הסרטון בנושא רעש יש לבחור את הסרטון הנקרא "stop that noise - noise in the office".

מצגות נוספות בעברית

מצגות באנגלית 

 

שלח להדפסה