כניסה הרשמה צור קשר

דבר המנכ"ל

 שלום לכולכם,

ברוכים הבאים לאתר האינטרנט של המוסד לבטיחות וגיהות. באתר תמצאו מידע נרחב בנושאי בטיחות בעבודה ובריאות תעסוקתית ושירותים שונים הניתנים על ידינו.
 

פעילותו של המוסד לבטיחות ולגיהות מושתתת על חשיבה מונעת תאונה ויצירת תרבות של בטיחות במקום העבודה המשלבת את הדאגה לבריאות העובד ובטיחותו ושואבת את בסיס הקיום שלו משילוב כוחות יוצא דופן של נציגי העובדים, המעסיקים ומשרדי  הממשלה –  ובראשם, משרד הכלכלה והתעשייה.

הרעיון העומד בבסיס פעילותו של המוסד הוא יצירת תרבות של "בטיחות בעבודה ובריאות תעסוקתית", לחשוב צעד אחד קדימה, מה עלול לקרות ולהשתבש, היכן הסכנה הקיימת במקום העבודה תפתיע אותי, ערנות למפגעים וסילוקם ויצירת סביבת עבודה בטוחה. כל אלה, הם המפתחות למניעת תאונות ומחלות מקצוע בעבודה.

המנדט שקיבל המוסד לבטיחות ולגיהות עוד בשנת 1954 היה לפעול "לקידום נושא הבטיחות בעבודה ולשמירה על בריאותו ועל חייו של האדם העובד". לפיכך, פעילות המוסד עוסקת במחקר, באבחון וחניכה, בפרסום מידע וידע, שילוב טכנולוגיות לקידום הבטיחות, סימולטורים, ניידות הדרכה, הכשרות מקצועיות, ניטורים וסקרים מקדימים ועוד פעולות רבות במקום העבודה אשר יחדיו וכל אחד לחוד מקדם את המניעה של התאונה ומחלת המקצוע.

פעולות האכיפה אינן בתחום אחריותו של המוסד והן נעשות על ידי הרגולטור, במקרה זה – מינהל הבטיחות והבריאות בתעסוקה ­שבמשרד העבודה. 

צוות העובדים של המוסד מורכב ממיטב המומחים בארץ ואנשי המקצוע בתחומי הבטיחות בעבודה והבריאות התעסוקתית. אלה מגיעים מדיסציפלינות שונות ונמנים עמם מהנדסים, מומחים בתחומי מדעי הטבע, מדעי החיים, מדעי ההתנהגות ועוד. 

המוס"ל מציע היום ב"סל השירותים" מגוון רחב של פעילויות, ביניהן סימולטורים, לומדות בטיחות, הדרכות והשתלמויות מקצועיות, ניטור סביבתי תעסוקתי, אבחון סיכונים וחניכת מנהלי בדבר הדרכים למזעורם, שירותי מעבדה, הכשרה וליווי נאמני וממוני בטיחות, הקמת ועדות בטיחות, ניהול והנגשת מידע מקצועי בנושאי בטיחות ובריאות תעסוקתית מהארץ ומהעולם באמצעות מרכז ידע וחדשנות, ספרייה דיגיטלית, אתר האינטנרט, רשתות חברתיות וערוצים דיגיטליים נוספים, פרסום ספרות וחומר מקצועי ועוד.

שירותי המוס"ל ניתנים הן באמצעות הסניפים המחוזיים ויחידות המוסד, במקומות העבודה והן במרכזי ההדרכה ברחבי הארץ.

אנו מזמינים אתכם להיות שותפים יחד לעשייה שלנו וליטול חלק בקידום הבטיחות והבריאות התעסוקתית במקומות העבודה בישראל.


 

ד"ר מיקי וינקלר

מנכ"ל המוסד לבטיחות ולגהות

 

שלח להדפסה