כניסה הרשמה צור קשר

דבר המנכל

 אלון פל סיים את תפקידו במוסד לבטיחות ולגיהות

שלום לכולכם,

ברוכים הבאים לאתר האינטרנט של המוסד לבטיחות וגיהות. באתר תמצאו מידע מגוון ושירותים שונים הניתנים על ידינו.

פעילותו של המוסד לבטיחות ולגיהות מושתתת על דאגה אמיתית וכנה לבריאות העובד ובטיחותו ושואבת את בסיס הקיום שלו משילוב כוחות יוצא דופן של נציגי העובדים, המעסיקים ומשרדי  הממשלה –  ובראשם, משרד הכלכלה והתעשייה.

הרעיון העומד בבסיס פעילותו של המוסד הוא יצירת תרבות של "בטיחות בעבודה", עידוד אחריות אישית, ערנות למפגעים וסילוקם ויצירת סביבת עבודה בטוחה. כל אלה, הם המפתחות למניעת תאונות ולבטיחות בעבודה.

המנדט שקיבל המוסד לבטיחות ולגיהות עוד בשנת 1954 היה לפעול "לקידום נושא הבטיחות בעבודה ולשמירה על בריאותו ועל חייו של האדם העובד". לפיכך, פעילות המוסד קשורה אך ורק לתחומי המניעה ומתמקדת במתן שירותים קשורים, בהדרכה ובמחקר.

פעולות האכיפה אינן בתחום אחריותו של המוסד והן נעשות על ידי הרגולטור, במקרה זה – מינהל הבטיחות והבריאות בתעסוקה ­במשרד העבודה, הרווחה והשירותים החברתיים. 

צוות העובדים של המוסד מורכב ממיטב המומחים בארץ. אלה מגיעים מדיסציפלינות שונות ונמנים עמם מהנדסים, מומחים בתחומי מדעי הטבע, מדעי החיים, מדעי ההתנהגות ועוד. ב"סל השירותים" אפשר למצוא מגוון פעילויות, ביניהן הדרכות והשתלמויות מקצועיות, ניטור סביבתי תעסוקתי, הערכות סיכונים, שירותי מעבדה, הכשרה וליווי נאמני וממוני בטיחות, הקמת ועדות בטיחות, מסירת מידע מקצועי באמצעות מרכז המידע, אתר האינטנרט, רשתות חברתיות וערוצים דיגיטליים נוספים, פרסום ספרות וחומר מקצועי ועוד.

השירות ניתן הן באמצעות הסניפים המחוזיים ויחידות המוסד במרכזי ההדרכה ברחבי הארץ, והן במקומות העבודה.

אנו מזמינים אתכם להיות שותפים לעשייה שלנו וליטול חלק ביצירת סביבה טובה יותר, בטוחה יותר ובריאה יותר.


 

אלון פל
מנכ"ל בפועל
המוסד לבטיחות ולגהות

 

שלח להדפסה