כניסה הרשמה צור קשר

מחקר בנושא הכשרת בטיחות בני נוער עובדים נערך בארה"ב

 

עודכן ב:02/04/2019

 

בארה"ב 70% מבני הנוער עובדים בשכר עוד לפני סיום בית הספר התיכון; כל 10 דקות נפגע עובד צעיר במהלך העבודה. הנתונים מראים כי עובדים צעירים נמצאים בסיכון כפול להיפגעות בהשוואה למבוגרים.   

על מנת להבין את תפיסת היעילות והיחס של בני נוער כלפי הכשרת בטיחות בעבודה, נערך ע"י בית הספר של בריאות הציבור באוניברסיטת לואיסויל מחקר אשר במסגרתו התקיימו קבוצות מיקוד וראיונות עם 42 בני נוער מבתי ספר תיכוניים בקנטקי. מתוך הראיונות וקבוצות המיקוד עולה כי מרבית בני הנוער דיווחו כי קיבלו הכשרת בטיחות. יחד עם זאת בשיחה איתם עלה כי מדובר בהכשרה לדרישות העבודה בכלל. בני הנוער ציינו כי יש חשיבות להכשרת בטיחות, אבל ברמה האישית הם לא נזקקים לה.

בני נוער שנפגעו לא זיהו את התאונה כהיפגעות והרגישו כי ''זה חלק מהעבודה''. שיטות ההכשרה הקיימות בבטיחות בעבודה לא נמצאו כיעילות על ידי בני הנוער ולא עונות על הצרכים שלהם.  

מתוך המחקר עולה כי להכשרת בטיחות יש פוטנציאל לקידום מניעת היפגעות בעבודה בקרב בני נוער אך יש להתאים את שיטות ההכשרה לבני הנוער עצמם.  

מקור:

אתר PUBMED

 

מקור:פרסום ראשון 19/06/2012.

 

שלח להדפסה

תשובת השבוע

מתאריך: 07.07.2024

 

שאלה:

מהי ההסמכה הנדרשת למפעיל עגורן גשר עילי בעל עומס עבודה בטוח - מתחת ל- 1000 ק"ג?

 

התשובה:

תקנות הבטיחות בעבודה (עגורנאים, מפעילי מכונות הרמה אחרות ואתתים), -1992, מסווגת את סוגי העגורנים ומנחות לגבי אופן ההסמכה של מפעיליהם.

 < קרא עוד

 

לארכיון תשובת השבוע