כניסה הרשמה צור קשר

האם נדרשות בדיקות תקופתיות מערכות למידוף/מדפים?

 

משיב: דוד זיו   |  מס’ תשובה 67992  |  11/02/2020

 

סקירת מקורות מידע תחיקתי העומד לרשותנו לא העלתה חיקוק או הנחיה מפורשת אחרת לגבי תדירות בדיקה של מערכות מידוף. למרות זאת, מוצע לערוך מבדק תקופתי למבנה המדפים באמצעות איש הנדסת המפעל, בפרקי הזמן שיוגדרו בנוהל מפעלי כתוב. אם המידוף תקין באופן כללי ולא עבר פגיעות אקראיות, התדירות של הבדיקות תקופתיות יכולה להיות אחת לשנה. במידה שהבדיקה מעלה ספק לגבי תקינותה של מערכת המידוף, יהיה נכון להתייעץ עם המהנדס שתכנן אותה. סקירת מקורות מידע תחיקתי לא העלתה חיקוק או הנחיה מפורשת אחרת לגבי בדיקה ואישור של מערכות מידוף על ידי קונסטרוקטור.
  
קיימות המלצות של יצרני מערכות מידוף הממליצות על בדיקות תקופתיות:
 
"PALLET RACKING AND SHELVING SAFETY INSPECTION"  במסמך הזה נמצאת התייחסות להיבטים השונים של בדיקת המדפים. מצורפות להלן הנחיות של "Skye Concepts" (דרום אוסטרליה):

The many operations in a warehouse include pedestrian and material handling traffic where the moving of goods are being either stored or distributed. Skye Concepts have knowledge of the safety in house standards in the storage and material handling world.
Warehouse safety management:
♦ Building specifications and storage systems can withstand the load capacity.
♦ Establish conflict points and plan adequate safety barriers and mechanisms
♦ Identify exclusion zones for material handling equipment, pedestrians and employees.
♦ Implement documentation of maintenance and safety operation of material handling equipment and storage equipment
Install applicable safety signs
♦ Carry out staff training
 
Safety Audit carried out on a regular basis, Skye recommends at least once every 12 months, ensures that your warehouse is maintained and is in a safe working order.
המסמך הבא מנחה על בדיקות מערכות המידוף של חברת 
 


מערכות מידוף כבד
 
מערכת מידוף כבד נועדה לאחסנת פריטים בעלי משקל ונפח גדולים יחסית. המערכת בנויה בשיטה מודולרית, תוך התאמת מערכת המידוף למוצר המיועד לאחסנה. בשל העומס הרב המופעל על מערכת המידוף הכבד והאפשרות לכשל המערכת, חיוני לקבל ייעוץ מקצועי-הנדסי לבחירת מערכת המידוף שמתאים לאופי השימוש. מערכת מידוף כבד מצריכה תכנון והרכבה ע"י יצרן הציוד במקום.
 
תכנון והקמה של מערכי מדפים מתבצעים בליווי של מהנדס מכונות (קונסטרוקטור) בהתאם לדרישות של מפרט 51 והכללים המנחים של הנדסת מכונות (חישובים  סטטיים, חישובי העומסים וכו').

מפרט 51  - מתקני החסנה לעומסים בינוניים וכבדים STORAGE RACKS FOR MEDIUM AND HEAVY LOADS
מפרט זה חל על מתקני החסנה מורכבים, כל אחד, לפחות .משתי מסגרות אנכיות ומספר זוגות של קורות אופקיות מתקני ההחסנה שמפרט זה חל עליהם מיועדים לעומסים 500 בינוניים של 500-100 ק"ג למ"ר ולעומסים כבדים של ק"ג למ"ר ויותר

 

שלח להדפסה כתוב תגובה

 

לחדשה זו התפרסמו 0 תגובות לפתיחת כל התגובות

כתוב תגובה סגור תגובה

שם: תוכן
כותרת
כתוב תגובה