כניסה הרשמה צור קשר
האגודה הישראלית לבטיחות ביולוגית (IBSA – Israel Biological Safety Accociation) 

 
האגודה הישראלית לבטיחות ביולוגית נוסדה ב-8 בנובמבר ,2007, ומטרתה העיקרית היא לקדם את מקצוע הבטיחות הביולוגית בישראל כענף מדעי. האגודה היא מקצועית ללא כוונת רווח, ואין איסוף דמי חבר. האגודה קבלה חסות של האגודה האמריקאית לבטיחות ביולוגית – ABSA.
 
מטרות נוספות של האגודה הן: לספק פורום מקצועי המייצג את הצרכים והעניין של אנשי מקצוע בתחום לספק פורום של החלפת ידע בנושאי בטיחות ביולוגית בישראל לפתח ולאמץ אמות מידה מקצועיות בשדה הבטיחות הביולוגית
לקדם את המודעות לבטיחות ביולוגית בישראל
 
חברי האגודה הישראלית לבטיחות ביולוגית אמורים להתנהג בהתאם לכללים מיקצועיים ואתיים. החברים יעקבו אחר הנחיות בינלאומיות וישראליות המפורסמות על ידי גופים מיקצועיים. החברים יספקו מידע לגבי סיכונים לעובדים או לסביבה ולגבי אמצעי מיזעור ומניעת תוצאות שליליות. חברי האגודה יפגשו אחת לחודשיים לדיונים בנושאים מיקצועיים וארגוניים.סיכומי הדיונים יפורסמו באתר האגודה.

 

בעלי התפקידים באגודה

החברים באגודה יבחרו אחת לשנתיים יו"ר, חברי מועצה ומזכיר\ה לאגודה.
יו"ר:  איתן ישראלי – ישראלי ביוהזארד בע"מ ובי"ח שיבא, רמת גן
מזכירה: אסתר מסר - טכניון
חברי מועצה:
נילי זרחין – אוניברסיטת בר –אילן , רמת גן
דליה זגר – מכון וייצמן למדע, רחובות

 
אתר:  בפייסבוק 
 
האגודה האירופי לבטיחות הביולוגית  (EBSA – European Biosafety Association)
 

אגודה אירופאית לבטיחות ביולוגית EBSA הוקמה ב1996 כאגודה ללא מטרות רווח. על חברי האגודה נמנים סטודנטים, דוקטורים ופרופסורים מהאקדמיה, בתי חולים, כוחות ביטחון, תעשיית תרופות, ביוטכנולוגיה ומוסדות פיקוח מ15 מדינות אירופה ואחרות. מטרת האגודה ליצור פורום לחבריה שידונו בנושאים מגוונים של בטיחות ביולוגית, בין היתר על מנת להגביר את המודעות לבטיחות ביולוגית באירופה.
 
האתר מכיל אינפורמציה מגוונת המסווגת לקטגוריות המופיעות בסרגל שבצד שמאל. ניתן למצוא מידע מגוון בנושאים הבאים: פרטים על האגודה, אירועים, אגודות אזוריות, פרויקטים ופעילות, סביבת עבודה, חברות באגודה וצור קשר. כמו כן תחת NEWS ניתן למצוא חומר מעניין המפורט במאמרים חוקים וידיעות בנושאים הבאים:

1.   מוכנות (ארבע קטגוריות משנה כללי, התפרצות מחלות, טרור ביולוגי, פיקוח).
2.   בטיחות ביולוגית (Biosafety)
3.   ביטחון ביולוגי Biosecurity))
4.   חיטוי ועיקור
5.   מחלות מדבקות (תשע קטגוריות משנה)
6.   זנים מהונדסים
7.   הדבקות מעבדתיות
8.   מוצרים רפואיים
9.   ננוטכנולוגיה
10. רפואה תעסוקתית
11. בריאות הציבור
12. שינוע
13. ניהול פסולות
14. הודעות ודיווחים מכנסים

 
אתר: http://www.ebsaweb.eu/
·     
האגודה האמרקאית לבטיחות הביולוגית  (ABSA – American  Bioslogical Safety Association)

האגודה האמריקאית לבטיחות ביולוגית נוסדה בשנת 1984 במטרה לקדם את הבטיחות הביולוגית כעיסוק מדעי ברחבי העולם.  מטרותיה המפורטות דומות לאלה של האגודה הישראלית המפורטות לעיל. באגודה זו חברים כ-1600 אנשי מקצוע, רובם מארה"ב, אך יש נוכחות מרשימה מארצות שונות. דמי חבר לאגודה 200.00 דולר לשנה. האגודה הישראלית התקבלה כחברה מסונפת לאגודה זו. אתר האגודה מפרסם מידע על הכנס השנתי, קורסים מקצועיים ואמצעי לימוד נוספים. האגודה יזמה כינויים מקצועיים לבעלי תפקידים בתחום הבטיחות הביולוגית, כולל דרישות לעמידה בקריטריונים ומבחנים. האתר כולל פרסומים מקצועיים בנושא, כולל סדרת ספרים "אנתולוגיה של בטיחות ביולוגית" וכתב העת של האגודה  "בטיחות ביולוגית שימושית", שהוא כתב עת מדעי לכל דבר. ניתן להצטרף לאגודה דרך האתר על פי ההנחיות המופיעות שם. כמו  כן כולל האתר מידע, על קבוצות הסיכון של המיקרואורגניזמים, וקישורים לאתרים מקצועיים. האגודה מנהלת קבוצת דיון להחלפת דעות ושאלות מקצועיות שחבריה פעילים בו, וניתן ללמוד ולהתעדכן בו הרבה על המקצוע.

אתר
www.absa.org


הפדרציה הבינלאומית של האגודות לבטיחות ביולוגית (IFBA - International Federation of Biosafety Associations)אתר: www.internationalbiosafety.org

 

שלח להדפסה

חדשות

לכל החדשות